Alimenty

Alimenty to obowiązek wobec dziecka. Mają zaspokajać potrzeby dziecka. Powinny być dopasowane do możliwości rodziców i potrzeb dziecka.

W swojej praktyce często spotykam się z pytaniem czy alimenty określonej wysokości są wysokie czy niskie. Nie ma jednej odpowiedzi. Tylko wnikliwa analiza sytuacji i potrzeb dziecka oraz możliwości zarobkowych rodziców umożliwia odpowiedź na to pytanie. Pomagam swoim klientom w uzyskać alimenty realnie odzwierciedlające potrzeby dziecka.

Oprócz alimentów od rodziców na dziecko istniej możliwość uzyskania alimentów od innych osób zobowiązanych, a także możliwość zabezpieczenia potrzeb rodziny na czas toczącego się postępowania rozwodowego.

Informacje w związku z koronowirusem

Szanowni Państwo,

W związku z zagrożeniem epidemiologicznych informuję, że wszelkie porady prawne odbywają się zdalnie. Jestem do Państwa dyspozycji telefonicznie, mailowo, a także w formie wideokonferencji poprzez komunikatory Skype i WhatsApp. Kancelaria korzysta z podpisu elektronicznego, co umożliwia zdalne wysyłanie korespondencji urzędowej i sądowej. W przypadku zdalnych konsultacji płatność odbywa się w formie przelewu lub przelewu na telefon. Zapraszam do współpracy zarówno w sprawach bieżących, jak i sprawach, które od dawna czekają na uporządkowania.

Z poważaniem

adw. Małgorzata Kotarska

Holler Box